Contact
QR code for the current URL

Press release Box-ID: 1128812

Kögel Trailer GmbH Am Kögel-Werk 1 89349 Burtenbach, Germany http://www.koegel.com
Contact Mr Maximiliam Franz +49 8285 8812318
Company logo of Kögel Trailer GmbH

Praktické při pokládce asfaltu a sypkých materiálů: Kögel představuje komplexně obnovený sklápěč

(PresseBox) (Hannover, )
Ještě robustnější, ještě pružnější a ještě individuálnější: Na veletrhu IAA Transportation 2022 představuje společnost Kögel sklápěč Kögel ve značně vylepšeném designu, ve kterém zohledňuje klíčová přání zákazníků. Na výstavní ploše pod širým nebem o tom svědčí jako typický představitel této konstrukční řady model s masivní ocelovou oblou korbou.

Vylepšené verze sklápěčů Kögel jsou díky dalším funkčním charakteristikám vhodné pro ještě širší oblast použití než dříve. Komplexní optimalizace nástavby a podvozku se také zaměřila na ještě delší životnost, ještě větší komfort ovládání a další zvýšení úrovně bezpečnosti – v souladu s hlavní zásadou společnosti „Economy meets Ecology“ – hospodárnost v souladu s ekologií. Na důkaz toho předvádí Kögel na ploše S17 pod širým nebem model s izolovanou celoocelovou korbou. Optimalizace jsou však k dispozici pro všechna vozidla konstrukční řady nebo pro varianty s izolovanou korbou.

Všechny výhody šroubové techniky, žádné nevýhody při čištění

Kögel nabízí sklápěč zásadně jako dvou- a třínápravové vozidlo s ocelovým podvozkem. Zákazníci mají také na výběr z různých konstrukčních provedení korby. Na přepravu volně loženého zboží nabízí Kögel celoocelovou korbu a korbu s optimalizovanou hmotností z kombinace oceli a hliníku. Chytrou kombinaci materiálů robustního ocelového dna a lehkých hliníkových bočních stěn umožňuje vyrábět pouze inteligentní technologie šroubů Kögel. Pro novou generaci vozidel nabízí Kögel odlučovače nečistot, aby se nečistoty nezachytávaly u neizolovaných konstrukcí karoserie v oblasti šroubového spoje. Díky tomu je snadnější čištění vnější stěny korby, ale navíc se tak stává z přívěsu atraktivní reklamní prostředek propagující podnik a futuristický designový objekt. To platí v neposlední řadě proto, že katodický nátěr ponorem poskytuje nejen mimořádně účinnou ochranu proti korozi, ale také umožňuje rám a karoserii lakovat v sériové výbavě v barvě podle přání zákazníka.

Všechny sklápěče Kögel využívají přepracovanou výklopnou zadní stěnu. Ta je vyrobena ze čtyři milimetry silné vysokopevnostní oceli HB450, která má zcela mimořádnou pevnost i při nejvyšším namáhání. Sklopná ochrana proti podjetí s profilem odpuzujícím nečistoty, která je součástí sériové výbavy, má nyní přídavné nárazníky, takže ochrana proti podjetí dokonale přiléhá na gumu.

Ještě větší komfort obsluhy, další zvýšení bezpečnosti práce

Společnost Kögel kromě toho optimalizovala komfort a bezpečnost práce zavedením řady opatření. Připojovací konzola na přední stěně sklápěče se mimo jiné posune tak daleko dopředu, že řidič již nemusí lézt pod stupačku, aby připojil přívodní potrubí. Nyní na ně pohodlně dosáhne ze stupačky traktoru. Svinovací plachta je vybavena centrálním zámkem a ovládá se ze stupačky, na kterou lze stejně bezpečně jako pohodlně vylézt po standardním skládacím žebříku.

Dokonalé osvětlení při práci a manévrování zajišťuje skupina reflektorů. Prostor za vozidlem nebo po jeho stranách navíc osvětlují dva volitelné couvací reflektory a dva volitelné pracovní reflektory LED.

Širší možnosti použití při stavbě silnic

Sklápěcí přívěsy Kögel s tepelně izolovanou korbou na asfalt mají další vylepšení, která byla vyvinuta speciálně k použití vozidla při stavbě silnic. Pomocí nového shrnovače asfaltu s vnějším a nastavitelným vedením lze dávkovat vydávané množství tak přesně, že lze snadno pokládat i to nejmenší množství asfaltu. Protože vedení shrnovače nepřicházejí do styku s asfaltem, je jejich údržba nenáročná. Přídavný ochranný plech chrání připravenou směs před stříkající vodou, zatímco bezdrátově dálkově ovládaná posuvná střecha zabraňuje ochlazování směsi rychlým, a tím i účinným uzavřením.

Ochranná plachta na frézovaný materiál na zadní stěně zabraňuje poškození výklopné zádi sypkým materiálem, který může spadnout z dopravního pásu frézky. Kryt lze pohodlně ovládat ze země a lze jej upevnit a uvolnit ručně jediným pohybem.

Zadní světla přizpůsobená novým modelům finišeru asfaltových povrchů

Kromě toho přibyla celá řada optimalizací jednotlivých detailů s velkými výhodami v každodenní praxi. Například zadní světla jsou nyní standardně namontována tak vysoko, že splňují požadavky nových variant finišerů asfaltových povrchů a co největšího počtu situací při sklápění nákladu. Zadní světla účinně chrání před poškozením ochrana proti podjetí vyklopená nahoru, kterou lze za příplatek ovládat i pneumaticky,. Na opěrné noze je držák postřikovače uvolňovacího prostředku pro bezpečnou přepravu. Ve velkorysé sadě nástrojů je prostor na další nástroje.

Hliníkové nástavbové díly pro vyšší nosnost

Modely sklápěčů Kögel nabízejí v konkurenčním prostředí vysoké užitečné zatížení. Pokud potřebujete ještě vyšší nosnost, můžete dále snížit vlastní hmotnost použitím hliníkových přídavných dílů, jako jsou podpěry, vzduchové nádrže a ráfky. Tato investice se vyplatí i při jízdě naprázdno, a to díky nižší spotřebě paliva a nižším emisím CO2. Také zdvih na první nápravě má příznivý vliv na spotřebu paliva i při jízdě s prázdným vozidlem, a když je vozidlo naloženo, slouží také jako pomoc při rozjezdu v obtížném terénu.

Plná kontrola díky zařízení Kögel Telematics a Smartboard

Všechny návěsy Kögel jsou standardně vybaveny telematickým hardwarem Kögel. Po uzavření odpovídající smlouvy si provozovatel vozidla zachovává přehled o stavu a poloze vozidla v reálném čase a na dálku. Volitelný panel Smartboard umožňuje přímo z vozidla odečítat důležité údaje, jako je tlak na nápravu nebo užitečné zatížení a opotřebení brzdových destiček a také ovládat sériově montovaný elektronický systém vzduchového odpružení.

Website Promotion

Website Promotion

Kögel Trailer GmbH

Společnost Kögel je jedním z předních výrobců návěsů v Evropě. Všechna nabízená užitková vozidla a řešení přepravy pro spedice a stavebnictví vychází z více než 85letých zkušeností firmy a vynikají proto svou kvalitou „made in Germany“. Společnost Kögel považuje za svou odpovědnost navrhovat přepravní a logistické procesy ve shodě s politikou a se zákazníky způsobem přátelským k životnímu prostředí a klimatu. Motto společnosti „Economy meets Ecology – Because we care“ je zárukou: Společnost Kögel podporuje všechny zákazníky svými vynikajícími odbornými zkušenostmi, hlubokými znalostmi v oboru a především odolnými, ekologicky a ekonomicky udržitelnými výrobky z lehkých konstrukcí. Sídlo firmy a hlavní výrobní závod Kögel Trailer GmbH se nachází v bavorském Burtenbachu. Ke společnosti Kögel patří také závody a pobočky v Ulmu (Německo), Duingenu (Německo), Chocni (Česká republika), Veroně (Itálie), Galluru (Španělsko), Kampenu (Nizozemí), Corcelles-en-Beaujolais (Francie), Schärdingu (Rakousko), Padborgu (Dánsko) a v Moskvě (Rusko).

The publisher indicated in each case is solely responsible for the press releases above, the event or job offer displayed, and the image and sound material used (see company info when clicking on image/message title or company info right column). As a rule, the publisher is also the author of the press releases and the attached image, sound and information material. The use of information published here is generally free of charge for personal information and editorial processing. Please clarify any copyright issues with the stated publisher before further use. In case of publication, please send a specimen copy to service@pressebox.de.
Important note:

Systematic data storage as well as the use of even parts of this database are only permitted with the written consent of unn | UNITED NEWS NETWORK GmbH.

unn | UNITED NEWS NETWORK GmbH 2002–2022, All rights reserved

The publisher indicated in each case is solely responsible for the press releases above, the event or job offer displayed, and the image and sound material used (see company info when clicking on image/message title or company info right column). As a rule, the publisher is also the author of the press releases and the attached image, sound and information material. The use of information published here is generally free of charge for personal information and editorial processing. Please clarify any copyright issues with the stated publisher before further use. In case of publication, please send a specimen copy to service@pressebox.de.