Įsibėgėja tarptautinis ES projektas: iš saulės energijos elektrą generuojančių fasadų kūrimas "vienu klavišo paspaudimu"

Norimo dizaino elektrą iš saulės energijos generuojantys pastato konstrukciniai elementai atveria naujas galimybes architektams

(PresseBox) ( Berlynas/Vokietija, Vilnius/Lietuva, )
jau įsibėgėjo ambicingas ES tarptautinis mokslo ir pramonės bendradarbiavimo projektas SMART-FLeX. Šio projekto pagrindinis tikslas yra pademonstruoti kaip fotoelektrą generuojančios konstrukcinės pastatų dalys gali būti individualiai sukurtos naudojant nesudėtingą programą ir pagamintos pramoniniu, pilnai automatizuotu būdu. Per ateinančius trejus metus bus sukurtas technologinis šio tikslo įgyvendinimo sprendimas bendradarbiaujant aštuoniems projekto partneriams.

"Yra kuriama projektavimo programa, kuri bus intuityvus įrankis architektams, kuriuo jie galės kurti saulės fasadus. Šios programos pagalba elektrą generuojančios konstrukcinės pastato dalys į pastatus gali būti integruojamos pagal architekto norus. Pavyzdžiui, stikliniai konstrukciniai saulės elementai gali būti apvalūs ar trikampiai." pasakoja Paul Grunow Photovoltaik-Institut Berlin (Vokietija) direktorius. "Tikslas pagaminti šiuos elektros energiją generuojančius pastatų elementus naudojant pilnai automatizuotą procesą ir nenaudojant rankomis atliekamų operacijų šį projektą daro išskirtiniu. Toks technologinis sprendimas yra visiškai naujas šioje srityje, nes iki šiol tik standartiniai fotoelektriniai moduliai yra gaminami pilnai automatizuotai, o specialaus dizaino fotoelektriniai produktai yra gaminami ir atidžiai surenkami rankomis. SMART-FLeX projekte yra stengiamasi pademonstruoti sprendimą, kuris įgalintų didelės apimties individualaus dizaino konstrukcinių elementų gamybą, naudojant išmanius ir lanksčius procesus, lemiančius konkurencingą produktų kainą."

Projekto metu yra kuriama gamybos linija, kuria bus galima gaminti fotoelektrinius modulius pagal individualius architekto nustatytus reikalavimus. Šis procesas apima ir tiesioginį duomenų apie reikalingus kiekius, formas, spalvas, dydžius bei saulės elementų medžiagas iš planavimo programos į gamybos liniją. Pagamintus skirtingo dizaino modulius, apie 200 kvadratinių metrų, numatoma integruoti į komercinės paskirties pastato fasadą (Klaipėda, Lietuva). Siekiant nustatyti, kokio dizaino pastatų konstrukciniai elementai yra tinkamiausi elektros iš saulės generavimui, jų bus pagaminta daugiau kaip dvidešimt skirtingų variantų, įskaitant ir 3,5 metrų ilgio modulius, kurių didžiausia generuojama galia 750 vatų. Taip pat, bus išbandytos įvairios tvirtinimo sistemos ir inverteriai bei kitos reikalingos fotoelektrinės sistemos dalys.

"Fotoelektra gali būti generuojama ne tik ant stogų, bet ir ant pastatų fasadų. Iš tiesų, į pastatus integruojami fotoelektriniai moduliai turi labai didelį potencialą, kuris dar nėra išnaudotas" - teigia dr. Juras Ulbikas, Perspektyvinių technologinių taikomųjų tyrimų instituto (Vilnius) vyr. mokslo darbuotojas ir SMART-FLeX projekto koordinatorius. "Mes dirbame, siekdami sukurti nesudėtingą, "įjungei ir naudok" (angl. plug & play) fotoelektrinių modulių instaliavimo į pastatus sprendimą, kuris atlieptų architektų ir instaliuotojų poreikius. Tai yra labai ambicingas tikslas, bet aš labai džiaugiuosi dabartiniais labai aukšta kompetenciją turinčiais partneriais, su kuriais kartu manau tikrai pavyks šį tikslą pasiekti." Projektą įgyvendinantį konsorciumą sudaro Perspektyvinių technologijų taikomųjų tyrimų institutas (PROTECH), Photovoltaik-Institut Berlin, tarptautinė inžinierinius sprendimus kurianti įmonė Mondragon Assembly, stiklo gamintojas Glassbel EU, fotoelektrinių sistemų gamintojas Via Solis, Šveicarijos į pastatus integruojamų fotoelektrinių modulių tyrimų ir testavimo centras (SUPSI), projektavimo programinės įrangos kūrėjas Creative Amadeo ir specializuota atsinaujinančių išteklių agentūra Sunbeam Communications.

Šio projekto įgyvendinimui yra skirtas 2,9 milijonų eurų finansavimas iš Europos Sąjungos 7-osios bendrosios mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir demonstracinės veiklos programos.

www.smartflex-solarfacades.eu
Für die oben stehenden Pressemitteilungen, das angezeigte Event bzw. das Stellenangebot sowie für das angezeigte Bild- und Tonmaterial ist allein der jeweils angegebene Herausgeber (siehe Firmeninfo bei Klick auf Bild/Meldungstitel oder Firmeninfo rechte Spalte) verantwortlich. Dieser ist in der Regel auch Urheber der Pressetexte sowie der angehängten Bild-, Ton- und Informationsmaterialien.
Die Nutzung von hier veröffentlichten Informationen zur Eigeninformation und redaktionellen Weiterverarbeitung ist in der Regel kostenfrei. Bitte klären Sie vor einer Weiterverwendung urheberrechtliche Fragen mit dem angegebenen Herausgeber. Bei Veröffentlichung senden Sie bitte ein Belegexemplar an service@pressebox.de.