PresseBox
Press release BoxID: 714232 (Schlafhorst Zweigniederlassung der Saurer Germany GmbH & Co. KG)
  • Schlafhorst Zweigniederlassung der Saurer Germany GmbH & Co. KG
  • Carlstrasse 60
  • 52531 Übach-Palenberg
  • http://www.saurer.com
  • Contact person
  • Waltraud Jansen
  • +49 (2451) 905-2194

Indorama: Dünyanın en büyük PES elyaf üreticisi Zinser'e güveniyor

(PresseBox) (Übach-Palenberg, ) Endonezyalı Indorama Synthetics şirketi, elyaf, iplik ve yonga biçiminde olmak üzere yılda 280.000 ton polyester üretiyor ve dünyanın en büyük PES elyaf üreticisi kabul ediliyor. Endonezya, Özbekistan, Sri Lanka ve Türkiye'deki tesisleriyle de dünyanın en başarılı iplikhane işletmeleri arasında ilk 10'da yer alıyor. Şirket, PES ipliklerin eğrilmesinde Schlafhorst'un Zinser 351 ring iplik eğirme makinesine güveniyor.

Indorama polyester, viskon, pamuk ve karma elyaftan yılda 104.000 tondan fazla ring iplik üretiyor. Üretimin yüzde 60'ı tüm dünyaya ihraç ediliyor. Indorama'nın müşterileri 75'in üzerinde ülkede bulunuyor. Üretiminin geri kalan yüzde 40'ı iç piyasaya yöneliktir. Bir kısmı da yine kendi işletmelerinde işleniyor.

Uygulamada 22.500 rpm ile PES
Indorama, bir polyester uzmanı olarak ring iplik eğirme makinelerinde yüksek kaliteli PES iplik üretiminde özel bir uzmanlığa sahiptir. Schlafhorst'un Zinser 351'i Indorama'nın ilk tercihidir. Indorama Spun Yarns Division Direktörü Anupam Agrawal, "Zinser 351 olağan üstü bir üretkenliğe sahiptir, çünkü son derece hızlı, mutlak güvenilir ve EasySpin sayesinde de kolay ve güvenle kullanılabilir bir makinedir", diyor. "Zinser 351 bizim 1 numaramız. Bu makinede örneğin Ne 40 PES iplikleri sürekli 22.500 rpm iğ devir sayılarıyla üretiyoruz. Üstelik eşsiz bir iplik kalitesi elde ediyoruz."

Zinser 351, yüksek düzeyde hassas ve enerji verimliliği yüksek olan üstün bir teknoloji sayesinde değişmeyen iplik kalitesi ve en yüksek randımanı sağlıyor. Özel Zinser High-Speed iğleri mutlak sessiz çalışmayla en yüksek hızlara ulaşıyor. Sade kullanıcı arayüzü EasySpin ve yüksek performanslı eğirme programı OptiStep, manüel ayarlama işlemleri olmaksızın, teknolojinin limitlerinde, sürekli en yüksek iğ devir sayılarıyla iplik eğirmeyi destekliyor.

Zinser 351 ile linkli Autoconer X5: Maksimum üretkenlik için altın değerindeki standart
Schlafhorst uzun yıllardan beri, borsada işlem gören bu şirketin tercih ettiği tedarikçisidir ve 1980'li yıllardan beri Indorama'ya ring iplik eğirme ve bobin makineleri sağlamaktadır. Şirketin Endonezya'daki üç fabrikasında, toplamda 100.000'e yakın eğirme ünitesiyle 60 kadar Zinser 351 ring iplik eğirme makinesi gün boyu durmaksızın üretim yapıyor. Bunlardan 85.000 eğirme ünitesi Autoconer X5 Tip V ile linkli olarak tam otomatik işletiliyor - kalite ve üretkenlik konularında altın değerinde bir standart.

Zinser 351 ve Autoconer X5 linkli halde, aynı çevrim hızında senkron çalışıyor. Performansları en iyi şekilde birbirlerine uyumlaştırılmıştır, öyle ki sürecin tamamında maksimum üretkenliğe ulaşılır. Boş masuralar ve kopslar materyal akış sisteminde mutlak temassız ve böylece ipliğe zarar vermeden iplik eğirme ve bobin makineleri arasında taşınır.
Zinser 351, çapraz bobinhanede en iyi sağılma özellikleri sergileyen mükemmel kopslar üretir. Autoconer X5'in teknolojik açıdan eşsiz ve kendini kanıtlamış bobin ve splays prosesi, müşteriyi hem satış hem de işleme bakımından etkileyen eşsiz bir bobin kalitesi sağlar.

SPID her metre ipliği kontrol eder
Zinser 351 ve Autoconer X5 makinelerinin işbirliği eşsiz iğ kimlik sistemi SPID tarafından taçlandırılır. Bu sistem, eğrilen her bir metre ipliğin kalite kontrolünü boşluk olmadan, neredeyse gerçek zamanlı olarak sağlar.
SPID, temizleyici tarafından toplanan tüm iplik verilerini analiz eder. SPID ile iplik üretiminin tamamında yüzde 100'lük kalite kontrolü gerçekleşir. Anupam Agrawal, "her metre ipliğin müşterinin şartnamesine %100 uygun olduğunu müşterilerimize garanti ediyoruz", diye vurguluyor.

Plant Control System sayesinde sistematik kârlılık
Endonezyalı şirket, üretkenliği, kârlılığı ve kaliteyi artırırken çok sistematik hareket ediyor. Bunu yaparken de tüm üretim ve kalite verilerinin eksiksiz olarak toplanması ve değerlendirilmesi önemli bir rol oynuyor. Bu nedenle Indorama Schlafhorst'un Plant Control System'ine güveniyor. Plant Control System tüm üretim ve kalite verilerini topluyor ve analiz ediyor ve bunları online olarak yönetime sunuyor. Anupam Agrawal, "veri, veri, veri - işte başarının sırrı budur", diyor ve şöyle devam ediyor: "Schlafhorst'un Plant Control System'i iplik eğirme ve bobin proseslerimizi saydamlaştırıyor. Bugün proseslerimiz hakkındaki her şeyi biliyoruz ve bunları isabetli bir şekilde iyileştirebiliyoruz."

Başarı bir olağanüstü performanslar zinciridir
Şirketin başarısı kendini rakiplerinden net olarak ayırmasına dayanıyor. Sayın Agrawal, "biz müşterilerimizi dünyada eşsiz performansımızla etkiliyoruz. Bizim müşterilerimiz için önemli olanlar: Kalite, güvenilirlik, termin sadakati, süreklilik, servis."

Indorama, kendine koyduğu yüksek kıstasları kendi tedarikçilerinden de bekliyor. Anupam Agrawal şöyle diyor: "Başarı, olağanüstü performanslardan oluşan uzun bir zincirdir. Bütün, takımın hepsi önemlidir. Buna tedarikçilerimiz ve hepsinden önce Schlafhorst da dahildir. Çünkü Schlafhorst, her yönüyle tamamen ortak başarımızın arkasında duran inanılmaz bir takım oyuncusudur."

Schlafhorst'un yerel müşteri hizmetleri Indorama'nın başarı takımında olağanüstü bir rol oynuyor. Üretkenlik ve kalite artışı konularında şirkete danışmanlık veriyor, yatırım kararlarında ayrıntılı ekonomik verim hesaplamalarıyla destek oluyor. Schlafhorst bu konuda hiçbir şeyi rastlantıya bırakmıyor: 20 servis merkezi ve üç teknoloji merkezindeki 450'den fazla servis çalışanı dünyanın her yerinde müşterilerinin başarısı için çalışıyor.

Geleceğe yatırım
Indorama genişlemeye odaklı bir gelecek stratejisi izliyor. Indorama, piyasadaki hareketlere öncelikle yeni ürünlerle tepki veriyor. Anupam Agrawal, "iplikhaneler tekstil endüstrisindeki müşterileri ile hammadde tedarikçileri arasında bir sandviç konumundadır", diyor ve devam ediyor: "Piyasayı kendileri belirleyemezler ve moda trendlerine, ihtiyaçlara, hammadde durumuna ve yerel koşullara çok hızlı bir şekilde tepki vermek zorundadırlar. Öncelikli olarak esnek kalmak zorundayız. Bu nedenle Schlafhorst bizim için bir stratejik iş ortağıdır. Örneğin Zinser 351 gibi yüksek performanslı ve yüksek düzeyde esnek teknolojilerle her ürünü istenen her kalitede hızla ve güvenilir bir şekilde teslim edebiliyoruz."

Indorama, verimliliğini artırmak için kesintisiz olarak en modern teknolojiye yatırım yapıyor Bu hem üretim tesislerini hem de IT sistemlerini kapsıyor. Indorama, kendine ait bir politeknik merkezle önümüzdeki beş yıl içinde personel kaynaklarını planlanan kurumsal büyümeye hazır etmek istiyor.

Anupam Agrawal geleceğin iplikhane makineleri hakkında da son derece somut bir düşünceye sahip. Anupam Agrawal şunları söylüyor: "Schlafhorst ile olan teknoloji ortaklığımız 30 yıldan uzun bir geleneğe sahip. Ve bunun büyük bir geleceği var. Schlafhorst'un daha bugünden bizi yarına taşıyacak çözümler üzerinde çalıştığını biliyoruz. Schlafhorst mühendisleri bizi can kulağıyla dinliyorlar. Bizi benzeri görülmemiş yeniliklerle şaşırtıp etkileyene kadar işin ardını bırakmıyorlar."

Güncel haber: Yeni tam otomatik kompakt pamuk iplikhane için büyük sipariş
Zinser, Indorama için pamuktan üretilen yüksek kaliteli kompakt ipliklerin üretiminde de 1 numara. Endonezyalı kuruluş henüz şimdi, Ne 20 ila Ne 40 iplik numaralarında penye pamuk için 40.000'den fazla kompakt iplik eğirme ünitesine sahip komple bir tam otomatik üretim hattı sipariş etti: Zinser Flyer 670 fitil makinesinden, Zinser 351 2Impact FX kompakt iplik eğirme makinesine ve Autoconer X5 otomatik çapraz bobin makinesine kadar - hepsi tam otomatik linkli ve Schlafhorst'tan.

About Saurer Group:
The Saurer Group is a leading textile industry group mainly specializing in machinery and components for yarn processing. Saurer unites the spinning brands Schlafhorst and Zinser, the twisting brands of Allma and Volkmann, pre-spinning brand Jintan and the Saurer Embroidery brand along with the Saurer Components division consisting of the brands Accotex, Daytex, Fibrevision, Heberlein, Temco and Texparts.
With annual sales around 1,2 billion CHF, 3.800 worldwide employees and locations in Switzerland, Germany, Turkey, Brazil, Mexico, USA, China, India and Singapore, the group is well positioned to serve world's textile industry centres.

Website Promotion

Schlafhorst Zweigniederlassung der Saurer Germany GmbH & Co. KG

Schlafhorst 130 yıldan beri kısa elyaf iplik üretimi alanında öncüdür. Piyasa ve yenilikçi lideri tekstil makineleri üreticisi, iplikhane hattında, kaliteli çapraz bobine kadar, çözümler sunmaktadır. Dünyaca tanınmış Zinser, Autocoro, BD ve Autoconer gibi markalar ve eşsiz bir proses uzmanlığı Schlafhorst'u başarılı tekstil işletmelerinin tercih ettikleri bir ortak konumuna taşıyor. Schlafhorst Almanya, Hindistan ve Çin'deki üretim merkezleriyle, uluslararası servis ve danışma takımıyla bir misyona hizmet ediyor: Dünyanın her yerindeki iplikhaneleri daha verimli, daha üretken ve daha kârlı kılmak.