PresseBox
Press release BoxID: 726249 (Schlafhorst Zweigniederlassung der Saurer Germany GmbH & Co. KG)
  • Schlafhorst Zweigniederlassung der Saurer Germany GmbH & Co. KG
  • Carlstrasse 60
  • 52531 Übach-Palenberg
  • http://www.saurer.com
  • Contact person
  • Waltraud Jansen
  • +49 (2451) 905-2194

Autocoro 8. Otomasyon akıllanıyor

(PresseBox) (Übach-Palenberg, ) Autocoro 8'in tekli motor teknolojisi rotor iplikhanedeki otomasyonu yeni bir boyuta uçuruyor. Kendi aklıyla iplikhaneleri organizasyon görevlerinden kurtarıyor. Bağımsız ve akıllı eğirme ünitelerine sahip makineler, geleneksel rotor iplik eğirme makinelerine kıyasla çok daha kolay bir şekilde işletme süreçlerine entegre edilebilirler. Kayış tahrikli makinelerde katı ve rijit olan otomatik süreçler birden uyumlu ve bu sayede çok daha iyi bir düzeyde iyileştirilebilir hale geliyorlar. Bu sayede işletmeler, maksimum ekonomik verimle çalışma hedeflerine çok daha kolay ulaşabiliyorlar.

Akıllı eğirme üniteleri daha çabuk hızlanıyor


Autocoro 8'deki her eğirme ünitesi, tekli kontrol edilen eğirme ve bobinaj prosesleri olan, akıllı otomasyonlu, bağımsız bir üretim ünitesidir. Akıl, nerede gereksinim duyuluyorsa orada: Eğirme ünitesindedir. Autocoro 8'in tüm eğirme üniteleri kendi başına iplik bağlayabilir ve kayış tahrikli makinelerdeki gibi merkezi bir ekipmanı beklemek zorunda değildir. Dolayısıyla Autocoro, bazı eğirme ünitelerinde çok sık iplik bağlanmak zorunda kalınsa bile, istisnasız günde 24 saat üretken olan 552 akıllı üretim ünitesinden oluşur.

Autocoro'nun tekli otomasyonu hızlanma sırasında da erişilemez bir üretkenlik avantajı sağlar. Hızlı başlatma ünitesi Quickstarter on iki senkron iplik bağlama işlemine olanak kılar, öyle ki Autocoro 8, kayış tahrikli muadili bir makineden altı kat daha hızlı başlatılır.

Akıllı eğirme üniteleri ne yaptıklarını gösterirler

Autocoro'nun akıllı eğirme üniteleri operatör personelle iletişim kurar. Her eğirme ünitesinde bulunan bir simge ekranı o eğirme ünitesinin o anda ne yapmakta olduğunu gösterir. Bir arıza olduğunda, ekran bunun hangi problem olduğunu gösterir, öyle ki operatör uzun uzadıya hata aramak zorunda kalmaksızın arızayı hızla giderebilir. Merkezi motorlu makinelerde ise en iyi koşulda eğirme ünitesi üzerinde LED sinyalleri veya makinenin bir ucundaki merkezi kumanda ekranında hata mesajları bulunur. Bu, hatanın giderilmesini geciktirir ve üretim kesintisinin süresini uzatır.

Çalışan makinede kesintisiz parti değişimi

Autocoro 8, kesintisiz parti değişimini %100 tam otomatik yürüten ilk rotor iplik eğirme makinesidir. Eğirme ünitelerinden biri ilk partinin son çapraz bobini tamamladıktan sonra, tam otomatik olarak - hiçbir manüel müdahale olmaksızın - sonraki partiye devam eder.

Tekil eğirme ünitesi kova veya eğirme elemanı değişiminde de güvenilir bir parti ayrımını destekler. Kayış tahrikli geleneksel makinelerdeki gibi önce eğirme ünitelerinin hepsi tamamlanmak zorunda değildir. Önceki partiden son bobin dolduğunda eğirme ünitesi otomatik olarak bekleme konumuna geçer ve bunun bir ışıklı sinyalle işaret eder. Operatör kovayı veya eğirme elemanını değiştirir ve eğirme ünitesindeki yeni partiyi onaylar. Kayış tahrikli makinelerde olduğu gibi parti değişimleri sırasında uzun duruş süreleri ve yoğun iş yükü artık geçmişte kaldı.

Otomatik ve akıllı parti ayrımı, ekonomik ve kalite odaklı bir hammadde kullanımı için iplikhanelere yeni olanaklar sunuyor, çünkü her bir eğirme ünitesinin konfigürasyonu otomatik olarak ve partiye göre adapte edilebilmektedir. Böylece tam kapasite üretim sırasında, değişken hammadde kaliteleriyle her partide değişmeyen bir iplik kalitesi elde etmek mümkündür.

Eğirme ünitesi rotorun ne zaman temizleneceğini bilir

Tekli eğirme ünitelerinin bağımsız otomasyonu temizlik işlemlerinde de anlamsız iş yüklerini önler. Corolab sensörü her bir eğirme ünitesinde iplik kalitesini kesintisiz kontrol eder ve böylece rotorun temizlenmek zorunda olup olmadığını da algılar. İşletmeler, rotorların temizlik periyotlarının uzunluğunu iyileştirmek için bu özellikten yararlanabilirler. Böylece, eskiden sabit olan periyotların yerini, gereksinim halinde proses optimizasyonlu temizlik alabilir.

Pilotspin - bağımsız eğirme üniteleri bağımsız hareket ediyor

Kayış tahrikli makinelerde deneme bobinlerinin üretimi büyük maliyetli bir olaydır, çünkü her zaman makine boyunun tamamını bloke eder. Autocoro'da ise bağımsız eğirme ünitesi akıllıdır ve gereksinim halinde bağımsız hareket edebilir, Pilotspin yardımıyla üretime paralel ve tam otomatik olarak deneme bobinleri hazırlayabilir. Bunun sonucunda makinede çok küçük bir üretkenlik kaybı olur.

Eğirme ve bobin deneyleri Autocoro 8'in akıllı otomasyonu sayesinde kolay ve uygun maliyetli olur. Yeni hammaddelerin test edilmesi, yeni ürünlerin veya müşteriye özel ürünlerin geliştirilmesi sorunsuzca iplik eğirme sürecine entegre edilebilir. Yeni ipliklerin geliştirme maliyeti azalır.

Multilot - akıllı eğirme üniteleri yalnızca uygun adım çalışmazlar

Birden çok parti eğirmek operatörlerin çok dikkatli olmasını gerektirir. Autocoro 8'de ise bağımsız eğirme ünitesi hangi partiyi eğirdiğini bilir ve yanlış yerleştirilen masuraları otomatik olarak ayırır, çünkü Autocoro renkkörü değildir ve masura renklerini sensörler aracılığıyla algılar. MultiLot 5 ile aynı anda beş parti üretilebilir - tam otomatik ve hatasız. MultiLot 3 ile paralel olarak 3 parti üretilebilir. Pek çok işletme, kesintisiz çift parti değişken modda son derece üretken çalışmak için MultiLot 3'ten yararlanıyor.

Fancynation ile kombine halinde de bağımsız eğirme ünitesi otomasyonunun avantajları göze çarpıyor. Çoğunlukla küçük olan fantezi iplik partileri büyük miktarlardaki standart iplik üretiminin içine sorunsuzca entegre edilebilir, çünkü kayış tahrikli makinelerin aksine, eğirme ünitelerinin hepsi uygun adım çalışmak zorunda değildir. Ayrı bir fantezi iplik partisi hızla ayarlanır ve standart iplik üretimini fazla etkilemeden, paralel bir şekilde çalışır. Üretim planlaması için bu büyük bir rahatlık anlamına gelir.

Akıllı otomasyon, prosesleri değiştiriyor

Autocoro 8'in akıllı otomasyonu işletmelerdeki üretim proseslerini değiştirecektir. Schlafhorst bu konuda sektörün tamamında ritmi belirliyor. Artık, çok uzun bir zamandan beri amaç, eskiden manüel olan prosesleri daha hızlı ve daha güvenli hale getirmek değildir, asıl amaç üretim süreçlerini otomatik olarak daha akıllı organize etmektir. Schlafhorst işletme yönetimini akıllı bir otomasyonla destekliyor, şirketler için ekonomik ve rekabetçi hareket edebilmeyi çok daha kolay bir hale getiriyor.

Website Promotion

Schlafhorst Zweigniederlassung der Saurer Germany GmbH & Co. KG

Schlafhorst 130 yıldan beri kısa elyaflı iplik üretimi alanında öncüdür. Piyasa ve yenilikçilik lideri tekstil makineleri üreticisi, iplikhane hattında, kaliteli çapraz bobine dek, çözümler sunmaktadır. Dünyaca tanınmış Zinser, Autocoro, BD ve Autoconer gibi markalar ve eşsiz bir proses uzmanlığı Schlafhorst'u başarılı tekstil işletmelerinin tercih ettikleri bir ortak konumuna taşıyor. Schlafhorst Almanya, Hindistan ve Çin'deki üretim merkezleriyle, uluslararası servis ve danışma takımıyla bir misyona hizmet ediyor: Dünyanın her yerindeki iplikhaneleri daha verimli, daha üretken ve daha kârlı kılmak.

Saurer Grubu hakkında:

Saurer Grubu, iplik işleme makinelerine ve bileşenlerine odaklanmış olan, dünya çapında faaliyet gösteren lider bir tekstil kuruluşudur. Saurer, önceden beri standartları belirlemiş olan köklü bir kuruluştur. Saurer, iplik eğirme teknolojisi alanında lider olan Schlafhorst ve Zinser markalarını çatısı altında barındırır. Allma ve Volkmann markaları mükemmel büküm makinelerini, Saurer Jintan markası iplikhane hazırlığı alanındaki uzmanlığı ve Saurer Embroidery markası ise nakış alanındaki yetkinliği temsil ederler. Saurer Components iş birimi Accotex, Daytex, Fibrevision, Heberlein, Temco ve Texparts markalarını barındırır.

Saurer Grubu, yaklaşık 1,2 milyar İsviçre Frangı cirosuyla ve 3.800 çalışanıyla, İsviçre, Almanya, Türkiye, Brezilya, Meksika, ABD, Çin, Hindistan ve Singapur'da, dünyanın tekstil merkezlerine hizmet vermek için en iyi şekilde donatılmış ve yapılanmıştır.