RFID kablo bağları akıllı kimlik belirleme imkanı sunmaktadır

Sektörü daha akıllı hale getiriyor: RFID etiket teknolojisi kablo bağlarının esnekliği ile birleştiğinde dijital veriye sahip ürünlerin kimliğinin belirlenmesi için oldukça esnek, yeni bir yöntem ortaya çıkmıştır

T50RFID kablo bağları şu anda iki frekansta sunulmaktadır - LF ve HF
(PresseBox) ( Ümraniye-Istanbul, )
HellermannTyton, entegre radyo frekansı ile tanımlama (RFID) etiketlerine sahip çok sayıda kablo bağı geliştirmiştir.

Genel bakış: HellermannTyton RFID transponder ve RFID okuyucu

RFID ve dijital bilgi teknolojisi tek parçalı sabitleme klipslerinin esnekliği ile birleştiğinde güvenilir kimlik belirlemeyi ve endüstrideki olası tüm senaryolarda ekipmanın izlenmesini kolaylaştırmaktadır.

RFID alıcı ve vericisi cam ile kaplanmış olup UV ile işlenmiş yapışkan kullanılarak naylon kablo bağının gövdesine entegre edilmiştir.

Bu da etiketleri kötü çevre koşulları, korozyon, titreşim, şok ve dirençli manipülasyona karşı oldukça kuvvetli kılmaktadır.

Kötü koşullar altında kolayca okunmaz hale gelebilen barkod etiketlerinin aksine RFID etiketlerindeki bilgi doğrudan gösterilmediğinde dahi okunabilmektedir.

RFID kablo bağları, kağıt izlerinde sıkça görülen manuel kayıt hatalarını ortadan kaldırırken envanter tutma ve izleme, kullanıcılara ürünleri gruplara ayırarak zaman kazandırmaya yardımcı olma konularında idealdir.

Hellermann Tyton T50RFID kablo bağları düşük frekanslı (LF) veya yüksek frekanslı (HF) transponderler ile sunulmaktadır.

Her etiketin benzersiz dijital seri numarası yönlendirmeden bağımsız olarak çoğu maddenin altında iken okunabilir.

Tüm RFID ürün yelpazesinde aynı zamanda yüksek (HF) ve ultra yüksek frekanslı (UHF) transponderlere sahip çok sağlam paslanmaz çelik kablo bağları ile alternatif sabitleme yöntemleri kullanılarak bağlanabilen plastik aksesuarlara eklenebilen HF etiketleri mevcuttur. Masaüstü ve el ile tutulabilen RFID okuyucuları portföyü tamamlamaktadır.

Uygun IT sistemleri ve okuma uygulamalarının yardımıyla RFID kablo bağlarına endüstrideki 4.0 proje hedeflerine uygun biçimde iş süreçlerinin akıllı biçimde otomasyonunu mümkün kılan bir veri katmanı eklenebilmektedir.

HF ve UHF RFID etiketleri özgün seri numarasının yanı sıra değiştirilebilir bilgi taşıyabilir. Bu ürünler aynı zamanda ‘NFC’ uyumlu olup tablet ve akıllı telefon kullanılarak okunabilmektedir.
Für die oben stehenden Pressemitteilungen, das angezeigte Event bzw. das Stellenangebot sowie für das angezeigte Bild- und Tonmaterial ist allein der jeweils angegebene Herausgeber (siehe Firmeninfo bei Klick auf Bild/Meldungstitel oder Firmeninfo rechte Spalte) verantwortlich. Dieser ist in der Regel auch Urheber der Pressetexte sowie der angehängten Bild-, Ton- und Informationsmaterialien.
Die Nutzung von hier veröffentlichten Informationen zur Eigeninformation und redaktionellen Weiterverarbeitung ist in der Regel kostenfrei. Bitte klären Sie vor einer Weiterverwendung urheberrechtliche Fragen mit dem angegebenen Herausgeber. Bei Veröffentlichung senden Sie bitte ein Belegexemplar an service@pressebox.de.