PresseBox
Press release BoxID: 707293 (BIOTRONIK)
  • BIOTRONIK
  • Woermannkehre 1
  • 12359 Berlin
  • http://www.biotronik.com
  • Contact person
  • Manuela Schildwächter
  • +49 (30) 689051414

CFI Medical ve BIOTRONIK, Zero-Gravity™ Mobil Radyasyon Koruma Sisteminin CE Onayını Aldığını Duyuruyor

Hekim yorgunluğu ve ortopedik rahatsızlıkları azaltmaya yönelik bu teknoloji, geleneksel ağır koruma elbiselerinin sağladığı kısmi radyasyon korumasını geride bırakıyor

(PresseBox) (FENTON, MI, ABD ve BERLİN, Almanya, ) Yenilikçi radyasyondan korunma ürünleri alanında lider bir üretici olan CFI Medical, uluslararası alanda kullanımı yaygınlaştırmanın önünü açarak, bugün Zero Gravity Radyasyon Koruma Sistemi Mobil Ünitesinin CE (Conformité Européenne) onayı aldığını duyurdu. Kardiyo ve endovasküler tıbbi cihazlar alanında dünyanın lider üreticilerinden birisi olan, Almanya-Berlin merkezli BIOTRONIK, Zero Gravity'nin Kuzey Amerika dışındaki yetkili distribütörü olmaya devam edecek.

Mobil Radyasyon Koruma Ünitesi, vücudun önemli kısımlarını ağırlık uygulamadan saran tek bir kurşun bariyer gibi görev görür. 1 mm Pb eşdeğerliğe* sahip vücut koruyucusu ve 0,5 mm Pb eşdeğerliğe sahip parlak/şeffaf akrilik kafa koruyucusu, kullanım sırasında laboratuvarda istenilen noktada bulundurulabilen tekerlekli bir tabana monte edilmiş bir raya asılır. Bu hekimin, "hareketli" Zero-Gravity sistemi ile tam olarak korunurken, kateter laboratuvarında serbest bir şekilde hareket etmesini sağlar.

Geleneksel radyasyon koruma giysilerinin, ortopedik sorunlardan kümülatif radyasyon dozlarına kadar birtakım mesleki rahatsızlıklara sebep olabilecek, büyük fiziki baskıya neden olduğuna dair artan sayıda kanıt vardır. Bu kaygılara yönelik olarak tasarlanan Zero-Gravity, ilk defa 2010 yılında ABD'de piyasaya sürüldü ve şimdi dünya çapında 250'den fazla kurulu sistemden oluşmaktadır. Zero-Gravity teknolojisi, geleneksel ağır radyasyon koruma önlüklerinin neden olduğu ağrıları ortadan kaldırır ve vücudun daha büyük bir kısmını daha fazla kurşun eşdeğerliği ile korur, fluoroskopi ile çalışan hekimlerin sağlığını koruyarak daha az yorulup daha çok işlem yapmasını sağlar.

CFI Medical Başkanı Mike Czop, "Zero-Gravity' ye kişisel korunma ekipmanı CE onayını almaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz. BIOTRONIK ile olan ilişkimizle, CFI Medical olarak dünyadaki kateter laboratuvarlarında iş sağlığı ve güvenliğini geliştirmek için sabırsızlanıyoruz." dedi.

BIOTRONIK İdari Direktörü Udo Tegtmeyer "Zero-Gravity'nin Avrupa ve dünyadaki girişimsel laboratuvarlarında yeni bir standart haline gelmesini bekliyoruz." diye ekledi. "Bu kişisel korunma ekipmanı bizim hem hastaların hem de hekimlerin ihtiyaçlarını düşündüğümüzü göstermektedir. Bu teknoloji, mesleki radyasyon riskini çarpıcı derecede azaltarak, kateter laboratuvarı düzenini kökten değiştirecektir."

Zero Gravity Mobil Ünitesinin ilk belgelendirmesinin ardından, üç tavana monte edilebilen modeli de önümüzdeki birkaç ay içinde sırasıyla değerlendirmeye ve belgelendirmeye sunulacaktır.

CFI Medical Hakkında

CFI Medical, hastaları ve hekimleri korumak için tasarlanan hasta konumlandırma, enfeksiyon önleme ve radyasyondan korunma sistemlerini üretmek için hekimlerle işbirliği içinde çalışmaktadır.

Zero-Gravity hakkında daha fazla bilgi için: http://cfimedical.com/....

* Aynı kalkanlama etkisini sağlamak için gereken saf kurşun bir katmanın kalınlığı ile karşılaştırmak suretiyle, belirli bir malzemenin radyasyon absorpsiyon kabiliyetini ölçmek

Website Promotion

BIOTRONIK

Dünyanın lider kardiyovasküler ve endovasküler tıbbi cihaz üreticilerinden biri olan BIOTRONIK'in merkezi Berlin Almanya'da bulunmakta olup, şirket 100'den fazla ülkede, 5600'ün üzerinde çalışanın oluşturduğu global işgücüyle temsil edilmektedir. Milyonlarca hastaya, hayatlarının kurtarılması ve yaşam kalitelerinin iyileştirilmesi için tasarlanmış olan BIOTRONIK implantları veya BIOTRONIK koroner ve periferik vasküler girişim ürünleri uygulanmıştır. BIOTRONIK, 1963 yılında ilk Alman kalp pilini geliştirdiğinden bu yana, Uzaktan Takip Sistemlerinin öncüsü BIOTRONIK Home Monitoring®, dünyanın ilk 4 F ile uyumlu 200 mm periferik stenti, sektörün ilk hibrid ilaç kaplı stenti Orsiro, dünyanın ilk ProMRI® teknolojili implante edilebilir kardiyoverter defibrilatörleri ve kalp yetmezliği cihazları (CRT-D, CRT-P) gibi birçok yeni teknolojiye de öncülük etmiştir.

BIOTRONIK hakkında daha fazla bilgi için: www.biotronik.com.