Alltrucks Truck & Trailer Service współpracuje z C-ECO: Prosty proces zwrotu starych części sprzyja zrównoważonemu wykorzystaniu surowców i ma korzystny wpływ na bilans emisji CO2

Alltrucks Truck & Trailer Service i C-ECO współpracują teraz w całej Europie. W ten sposób ponad 700 partnerów Alltrucks ma wyłączną możliwość bezproblemowego i bezpośredniego zwrotu starych części za opłatą do zamkniętego obiegu gospodarki

Alltrucks Truck & Trailer Service współpracuje z C-ECO: Prosty proces zwrotu starych części sprzyja zrównoważonemu wykorzystaniu surowców i ma korzystny wpływ na bilans emisji CO2
(PresseBox) ( Monachium, )
Koncepcja warsztatowa kompleksowej obsługi wszystkich marek „Alltrucks Truck & Trailer Service” opiera się obecnie w całej Europie na współpracy z Circular Economy Solutions GmbH (C-ECO). C-ECO umożliwia systematyczną oszczędność w zamkniętym obiegu gospodarczym zużytych części samochodowych i wykorzystuje swoją markę serwisową CoremanNet. Usługa łączy logistykę transgraniczną z inteligentnymi rozwiązaniami informatycznymi i zapewnia sprawny zwrot części pojazdu do ponownego wykorzystania. Dzięki współpracy między „Alltrucks Truck & Trailer Service” a C-ECO stare części można teraz odbierać bezpośrednio w ponad 700 warsztatach partnerskich Alltrucks w całej Europie. W ten sposób Alltrucks aktywnie promuje zrównoważone wykorzystanie surowców w przemyśle motoryzacyjnym i przyczynia się do zmniejszenia obciążenia środowiska.

Dzięki współpracy Alltrucks i C-ECO oferują optymalną obsługę partnerów warsztatowych firmy Alltrucks w zakresie utylizacji starych części. Umowa daje warsztatom pojazdów użytkowych, które należą do sieci Alltrucks, możliwość zwrotu zużytych części do zamkniętego obiegu gospodarczego w prosty sposób, za opłatą.

„Bardzo cieszymy się ze współpracy z C-ECO” - mówi Homer Smyrliadis, Dyrektor Zarządzający Alltrucks. „W ten sposób możemy zaoferować naszym warsztatom partnerskim możliwość odsprzedaży starych części zamiast ich utylizacji. Ceniona sieć logistyczna CoremanNet zapewnia nieskomplikowany zbiór, odbiór i płatność za części. Partnerzy nie tylko zmniejszają wydatki operacyjne, ale także przyczyniają się do poprawy bilansu emisji CO2. Jesteśmy dumni z tego, że dzięki tej nowej ofercie możemy przyczynić się do ciągłego wzmacniania sieci w Europie.”

„Oferujemy wszystkie usługi związane z gospodarką o obiegu zamkniętym. Aby w ogóle było to możliwe, używane części muszą trafić do firmy naprawczej. W tym celu kupujemy stare części, aby w razie potrzeby wprowadzić je z powrotem na rynek. W ten sposób gwarantujemy, że produkty nadające się do recyklingu będą w stanie w pełni wykorzystać swój potencjał i że w ten sposób zostaną zaoszczędzone zasoby. W Alltrucks mamy silnego partnera i cieszymy się ze współpracy z nimi” - dodaje Michael Schedler, dyrektor zarządzający C-ECO.

C-ECO

Circular Economy Solutions GmbH (C-ECO) jest firmą usługową i konsultingową zajmującą się gospodarką o obiegu zamkniętym. Firma opracowuje modele biznesowe i prowadzi globalną sieć, aby produkty z recyklingu mogły w pełni wykorzystać swój potencjał. Dzięki inteligentnej technologii informatycznej, logistyce zwrotów i ocenie starych części, C-ECO oferuje wszystkie usługi dla gospodarki o obiegu zamkniętym z jednego źródła. Spółka została założona w lutym 2016 roku, jako spółka córka firmy Robert Bosch GmbH. Do obsługi procesów w sektorze motoryzacyjnym C-ECO korzysta ze sprawdzonej usługi zarządzania częściami CoremanNet. Serwis ten obraca rocznie 3 milionami części zamiennych. Globalna sieć ma 20 stacji kompletacji na czterech kontynentach.
www.c-eco.com
Für die oben stehenden Pressemitteilungen, das angezeigte Event bzw. das Stellenangebot sowie für das angezeigte Bild- und Tonmaterial ist allein der jeweils angegebene Herausgeber (siehe Firmeninfo bei Klick auf Bild/Meldungstitel oder Firmeninfo rechte Spalte) verantwortlich. Dieser ist in der Regel auch Urheber der Pressetexte sowie der angehängten Bild-, Ton- und Informationsmaterialien.
Die Nutzung von hier veröffentlichten Informationen zur Eigeninformation und redaktionellen Weiterverarbeitung ist in der Regel kostenfrei. Bitte klären Sie vor einer Weiterverwendung urheberrechtliche Fragen mit dem angegebenen Herausgeber. Bei Veröffentlichung senden Sie bitte ein Belegexemplar an service@pressebox.de.