PresseBox
Press release BoxID: 834911 (Adam Hall GmbH)
  • Adam Hall GmbH
  • Adam-Hall-Str. 1
  • 61267 Neu-Anspach
  • https://www.adamhall.com
  • Contact person
  • Peter Ludl
  • +49 (6081) 9419-329

Adam Hall Financial Services - nowe udogodnienia dla klienta: Adam Hall Group oferuje leasing i najem z opcją wykupu

(PresseBox) (Neu-Anspach, ) Adam Hall Group, jeden z największych producentów sprzętu do organizacji imprez z siedzibą w heskim Neu-Anspach, od teraz oferuje swym klientom z całej Europy elastyczne możliwości finansowania zakupu produktów w postaci atrakcyjnych modeli najmu z opcją wykupu i leasingu. Pod szyldem „Adam Hall Financial Services” firma we współpracy z pośrednikiem finansowym przygotowała przyjazny dla klienta pakiet usług finansowych.

Adam Hall Group udziela finansowania wszystkim posiadającym wystarczającą zdolność kredytową europejskim klientom przemysłowym, wypożyczalniom sprzętu i instalatorom nagłośnienia. Minimalna wartość zakupu wynosi 3000 euro. Wyłączone z finansowania są akcesoria takie jak statywy, okucia do skrzyń flightcase i kable, chyba że stanowią część większego projektu.

Pakiet finansowania jest dostępny w trzech wariantach: amortyzacja częściowa, amortyzacja pełna, najem z opcją wykupu. Pierwsze dwie opcje są rodzajami leasingu. Ich zaleta dla wypożyczalni sprzętu i integratorów systemów polega na możliwości pełnego zaliczenia zakupu w ciężar kosztów uzyskania przychodu. Klient może zaliczyć spłacane przez siebie raty leasingowe do kosztów brutto, czyli razem z podatkiem VAT, nie obciążając bilansu firmy. Taka forma finansowania nie zmniejsza kapitału własnego ani nie pogarsza płynności finansowej przedsiębiorstwa, a ponadto daje klientowi swobodę działania przy podejmowaniu przyszłych decyzji finansowych.

Jednak neutralność dla bilansu i zachowanie płynności finansowej przedsiębiorstwa to nie jedyne atuty leasingu oferowanego przez Adam Hall Group: „We wprowadzonym przez nas modelu ‚pay-as-you-earn‘ wymagalność rat leasingowych jest uzależniona od stopnia wykorzystania obiektu” – wyjaśnia Sven Wagner, Financial Director Adam Hall Group. „Dzięki temu przedmiot leasingu spłaca się niemal samoczynnie, ponieważ całość finansowania rozkłada się na okres użytkowania”.

Kolejną zaletą leasingu jest bezpieczeństwo planowania. Wysokość rat leasingu i czas trwania umowy są ustalone od samego początku i nie zależą od wahań stóp procentowych czy zmian ratingu. Decydując się na leasing, klient może wybrać amortyzację częściową lub pełną. W pierwszym wariancie po zakończeniu okresu leasingu klient wykupuje przedmiot za ustaloną cenę. W drugim wariancie klient ma wybór – może zdecydować się na wykup przedmiotu leasingu za cenę równą jego aktualnej wartości rynkowej.

Oprócz leasingu w ofercie Adam Hall Financial Services znajduje się również najem z opcją wykupu. W tym modelu klient aktywuje nabyty środek w swoim bilansie i amortyzuje go. Zalety tego rozwiązania to finansowanie 100% wartości środka oraz jasne zasady przeniesienia jego własności po zakończeniu okresu umowy. Zalety te występują także w obu wyżej wymienionych wariantach leasingu, obok wspomnianych korzyści podatkowych.

„Wprowadzając Adam Hall Financial Services chcemy zaoferować klientowi prawdziwą wartość dodaną” – podkreśla Sven Wagner. „Warto dodać, że Adam Hall Group nie występuje jako pośrednik finansowy. Współpracujemy z renomowanym brokerem leasingowym, który znajduje dla naszych klientów najkorzystniejszego leasingodawcę. Jest to nasza odpowiedź na liczne zapytania ze strony klientów”.

Klient zainteresowany leasingiem może zwrócić się bezpośrednio do Działu Sprzedaży Adam Hall. Otrzyma wówczas ofertę wraz z wymaganymi dokumentami drogą mailową. Zapytania są rozpatrywane niezwłocznie, zwykle w terminie od jednego do pięciu dni roboczych, w zależności od kraju i klienta. Klient zawiera umowę leasingu z leasingodawcą, natomiast Adam Hall Group wystawia rachunki firmie leasingowej.

#EventTech #ProAudio #ProLighting #StageManagement

Więcej informacji w Internecie pod adresem: www.adamhall.com

Website Promotion

Adam Hall GmbH

Adam Hall Group to czołowy niemiecki producent i dystrybutor sprzętu oraz rozwiązań technicznych z zakresu organizacji imprez, zaopatrujący klientów biznesowych na całym świecie. Do docelowych grup klientów należą: sprzedawcy detaliczni, sprzedawcy B2B, organizatorzy imprez i firmy wypożyczające urządzenia, studia radiowe, integratorzy audio-video, integratorzy systemów, przedsiębiorstwa prywatne i państwowe, a także producenci skrzyń transportowych flightcase. Firma oferuje szeroką gamę profesjonalnych technologii nagłośnieniowych i oświetleniowych, a także urządzenia sceniczne i okucia do skrzyń flightcase pod markami LD Systems®, Cameo®, Gravity®, Defender®, Palmer® i Adam Hall®.

Założona w 1975 roku Adam Hall Group z czasem zyskała pozycję jednej z najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych firm oferujących wyposażenie do organizacji imprez. Jej siedziba główna, magazyn o powierzchni 8000 metrów kwadratowych i centrum logistyczne znajdują się niedaleko Frankfurtu nad Menem. Koncentracja na tworzeniu wartości dodanej i wysokiej jakości obsługi przyniosła Adam Hall Group wiele prestiżowych międzynarodowych nagród za innowacyjne produkty i pionierskie wzornictwo, przyznanych przez takie renomowane instytucje jak "Red Dot", "German Design Award" i "iF Industrie Forum Design". Do wyróżnionych rozwiązań należą przede wszystkim: opatentowany pierwszy przenośny system wyrównany liniowo z dźwiękiem High Definition - LD Systems CURV serii 500®, seria mikrofonów bezprzewodowych LD Systems U500® oraz statywy mikrofonowe z segmentu premium marki Gravity®. Więcej informacji o Adam Hall Group można znaleźć w witrynie: www.adamhall.com.

Für die oben stehenden Pressemitteilungen, das angezeigte Event bzw. das Stellenangebot sowie für das angezeigte Bild- und Tonmaterial ist allein der jeweils angegebene Herausgeber (siehe Firmeninfo bei Klick auf Bild/Meldungstitel oder Firmeninfo rechte Spalte) verantwortlich. Dieser ist in der Regel auch Urheber der Pressetexte sowie der angehängten Bild-, Ton- und Informationsmaterialien.
Die Nutzung von hier veröffentlichten Informationen zur Eigeninformation und redaktionellen Weiterverarbeitung ist in der Regel kostenfrei. Bitte klären Sie vor einer Weiterverwendung urheberrechtliche Fragen mit dem angegebenen Herausgeber. Bei Veröffentlichung senden Sie bitte ein Belegexemplar an service@pressebox.de.