Contact
QR code for the current URL

Press release Box-ID: 847833

Robert Bosch GmbH Robert-Bosch-Platz 1 70839 Gerlingen-Schillerhöhe, Germany http://www.bosch.de
Contact Ms Angelina Bosse +41 58 674 77 91
Company logo of Robert Bosch GmbH
Robert Bosch GmbH

Bosch przedstawia dwa systemy do pakowania ciastek i krakersów na targach interpack 2017

Elastyczne rozwiązania do pakowania delikatnych wyrobów w rzędzie i na stos

(PresseBox) (Düsseldorf, )

Elastyczne rozwiązania do delikatnego pakowania produktów ułożonych na krawędzi
Szybka i niezawodna produkcja z możliwością dostosowania do bieżących potrzeb
Zintegrowane rozwiązania do pakowania w pudełka kartonowe i zbiorcze, umożliwiające zwiększenie wydajności


Na targach interpack 2017 firma Bosch Packaging Technology zademonstruje dwa kompletne systemy pakowania ciastek i krakersów, nadające się do łatwego dostosowywania do zmieniających się potrzeb rynku. Goście targów będą mieli okazję na własne oczy przekonać się o ich zaletach oraz ocenić, który najlepiej spełnia ich wymagania. W trakcie targów będą prezentowane dwa uzupełniające się rozwiązania pakujące wyroby ułożone w rzędzie i na stos.  

„Dostrzegając duże zapotrzebowanie w branży na ciastka i krakersy w opakowaniach typu flow pack, zarówno stojące na krawędzi, jak i leżące na stos, firma Bosch zaprojektowała rozwiązania, dzięki którym przedsiębiorstwa produkcyjne każdej wielkości są w stanie trwale wyprzedzić konkurencję” — powiedział Andreas Schildknecht, kierownik ds. produktu odpowiedzialny za systemy do automatyzacji średniego zakresu w firmie Bosch Packaging Technology. „Modułowa konstrukcja tych rozwiązań ułatwia adapatację skali automatyzacji i zapewnia swobodę przy planowaniu produkcji, dzięki czemu firmy produkcyjne mogą łatwo zwiększać moce produkcyjne lub poziom jej automatyzacji – od podstawowych maszyn z ręcznym podawaniem po w pełni automatyczne rozwiązania”.

Delikatne i elastycznie podawanie produktów na każdym etapie produkcji
Z myślą o producentach, którym zależy na lepszym zabezpieczeniu produktów i możliwości dostosowania poziomu automatyzacji do bieżących i przyszłych potrzeb, firma Bosch prezentuje najnowsze rozwiązanie do pakowania produków ułożonych na stos. Składa się ono z wibracyjnego podajnika zasilającego, innowacyjnego podajnika magazynowego, nowej maszyny pakujacego poziomo w opakowania typu flow-pack oraz nowej zintegrowanej kartoniarki z ładowaniem od góry (Integrated Topload Cartoner, ITC).

W celu lepszej ochrony produktu inteligentne urządzenie ładujące na stos (Smart Pile Loader, SPL) delikatnie przemieszcza produkt od etapu wyjmowania po umieszczenie w opakowaniu, zapewniając pełną kontrolę nad produktami oraz ich nieprzerwany przepływ. W przypadku producentów ciastek i krakersów oznacza to korzyści w postaci ograniczenia do minimum uszkodzeń produktów i przyspieszenia produkcji. Ponadto przy użyciu funkcji automatycznego równoważenia linii produkcyjnych podajnik kompensuje odchylenia w szybkości dostarczania produktów do maszyny pakującej, dobierając brakujące produkty z jednej z pozostałych linii, aby ułożyć pełny stos. Urządzenie ładujące również sprzyja elastyczności zautomatyzowanych linii, dzięki czemu format opakowania nie zależy od liczby linii wejściowych. Producenci mogą swobodnie ustawiać różne wysokości stosu – wymaga to tylko naciśnięcia przycisku w interfejsie HMI. Aby wyeliminować różnice w wysokości produktów związane z procesem pieczenia, w nowym rozwiązaniu umożliwiono dostosowanie ułożenia stosu do grubości produktu, bez zatrzymywania maszyny.

Po dostarczeniu do nowego urządzenia do pakowania poziomego typu flow-pack Pack 403, ciastka i krakersy są szczelnie zgrzewane i zabezpieczane przed wilgocią dzięki usprawnionej technologii uszczelniania oraz wąskiej głowicy tnącej. Następnie opakowania z produktami ułożonymi na stos trafiają do nowej zintegrowanej kartoniarki z ładowaniem od góry, stanowiącej połączenie trzech maszyn: do formowania, ładowania i zamykania kartonów. Zalety tej maszyny to mniejsze wymiary, większa szybkość i duża precyzja sprawdzonego robota Delta. Użytkownicy kompletnego rozwiązania zyskują oszczędność miejsca na hali produkcyjnej oraz większą wydajność w przeliczeniu na operatora bez obniżania jakości. Inne zalety to większa elastyczność przy doborze formatu oraz stylu kartonów.

Szybsze i niezawodne działanie przy mniejszych kosztach
Na targach interpack firma Bosch zaprezentuje również rozwiązanie przeznaczone specjalnie do pakowania produktów stojących na krawędzi, złożone z wibracyjnego podajnika zasilającego, systemu ładowania oraz urządzenia do pakowania typu flow-pack Pack 301 LS (Length Slug – do produktów ułożonych w rzędzie). W tym wypadku część do pakowania wtórnego składa się z kartoniarki z ładowaniem od tyłu Kliklok SFR z zespołem transportu produktu TRAC-i oraz nowo zaprojektowaną maszynę pakującą do opakowań zbiorczych z ładowaniem z boku, Elematic 1001 (SL).

Pierwszym elementem systemu jest nowy podajnik wyrobów ułożonych w rzędzie z urządzeniem ładującym tacki. Dokładnie odmierza on porcje ciastek i krakersów stojących na krawędzi i ostrożnie umieszcza je na plastikowych tackach, bezpośrednio w sekcji podającej do pakowania typu flow-pack. Następnie produkty trafiają do kartoniarki z ładowaniem od tyłu za pośrednictwem zespołu TRAC-i. Do kartoniarki Kliklok SFR produkty mogą być dostarczane kilkoma sposobami, co zwiększa swobodę przy doborze typu, orientacji i ustawienia produktów w opakowaniu. Dzięki o 25% mniejszym gabarytom oraz opatentowanemu obrotowemu podajnikowi kartonów, pobierającemu i stawiającemu kartony w kierunku procesu produkcji (a nie przeciwnie do tego kierunku, jak w typowych rozwiązaniach), kartoniarka SFR umożliwia stosowanie kartonu o większej zawartości makulatury, co pozwala użytkownikom istotnie obniżyć koszty materiałów.

Z myślą o uzupełnieniu oferty systemów firmy Bosch i dostosowaniu jej do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych, zaprojektowano znormalizowaną maszynę pakującą do opakowań zbiorczych z ładowaniem z boku: Elematic 1001 SL. Jest ona przeznaczona do pracy ze standardowymi opakowaniami składanymi (amerykańskimi – Regular Slotted Case, RSC) i wyróżnia się ergonomią, solidnością i wszechstronnością. Z uwagi na szeroki zakres formatów umożliwia tworzenie uniwersalnych rozwiązań do pakowania, spełniających zmienne potrzeby rynku. Dzięki intuicyjnej funkcji zmiany ustawień Elematic Click i wygodnemu dostępowi do maszyny zmiany ustawień dokonuje się w sposób powtarzalny i bez użycia narzędzi w czasie krótszym niż 10 minut. Przyjazne dla użytkownika cechy i funkcje sprawiają, że maszynę łatwo się obsługuje, czyści i utrzymuje w ruchu.  Dzięki pełnemu serwosterowaniu to niezawodna i wydajna alternatywa dla producentów wszystkich szybkozbywalnych dóbr konsumpcyjnych.

Aby dowiedzieć się więcej o systemach do pakowania ciastek i krakersów, warto odwiedzić stoisko firmy Bosch na targach interpack w Düsseldorfie w Niemczech w dniach 4–10 maja 2017 r. (sala 6, stoisko A31). Kliknij tutaj, aby odwiedzić nasze interaktywne stoisko na targach interpack 2017.

Robert Bosch GmbH

Based in Waiblingen near Stuttgart, Germany, and employing 6,200 associates, the Bosch Packaging Technology division is one of the leading suppliers of process and packaging technology. At over 30 locations in more than 15 countries worldwide, a highly-qualified workforce develops and produces complete solutions for the pharmaceuticals, food, and confectionery industries. These solutions are complemented by a comprehensive after-sales service portfolio. A global service and sales network provides customers with local points of contact. Additional information is available online at www.boschpackaging.com

The Bosch Group is a leading global supplier of technology and services. It employs roughly 390,000 associates worldwide (as of December 31, 2016). According to preliminary figures, the company generated sales of 73.1 billion euros in 2016. Its operations are divided into four business sectors: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods, and Energy and Building Technology. As a leading IoT company, Bosch offers innovative solutions for smart homes, smart cities, connected mobility, and connected industry. It uses its expertise in sensor technology, software, and services, as well as its own IoT cloud, to offer its customers connected, cross-domain solutions from a single source. The Bosch Group’s strategic objective is to create solutions for a connected life, and to improve quality of life worldwide with products and services that are innovative and spark enthusiasm. In short, Bosch creates technology that is “Invented for life.” The Bosch Group comprises Robert Bosch GmbH and its roughly 450 subsidiaries and regional companies in some 60 countries. Including sales and service partners, Bosch’s global manufacturing, engineering, and sales network covers nearly every country in the world. The basis for the company’s future growth is its innovative strength. At 120 locations across the globe, Bosch employs 59,000 associates in research and development.

Additional information is available online at www.bosch.com

The publisher indicated in each case is solely responsible for the press releases above, the event or job offer displayed, and the image and sound material used (see company info when clicking on image/message title or company info right column). As a rule, the publisher is also the author of the press releases and the attached image, sound and information material. The use of information published here is generally free of charge for personal information and editorial processing. Please clarify any copyright issues with the stated publisher before further use. In case of publication, please send a specimen copy to service@pressebox.de.
Important note:

Systematic data storage as well as the use of even parts of this database are only permitted with the written consent of unn | UNITED NEWS NETWORK GmbH.

unn | UNITED NEWS NETWORK GmbH 2002–2023, All rights reserved

The publisher indicated in each case is solely responsible for the press releases above, the event or job offer displayed, and the image and sound material used (see company info when clicking on image/message title or company info right column). As a rule, the publisher is also the author of the press releases and the attached image, sound and information material. The use of information published here is generally free of charge for personal information and editorial processing. Please clarify any copyright issues with the stated publisher before further use. In case of publication, please send a specimen copy to service@pressebox.de.